Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży - KOC

GDAŃSKIE SPOTKANIE NA TEMAT KOORDYNOWANEJ OPIEKI NAD KOBIETĄ W CIĄŻY (KOC)

Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży w praktyce – taki był tytuł spotkania, które odbyło się 10 maja w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. w Gdańsku z udziałem ponad 120 osób, w tym przedstawicieli kierownictw pomorskich szpitali, ordynatorów oddziałów położniczo-ginekologicznych, położnych, reprezentantów praktyk POZ oraz AOS, a także członkiń  Izby Pielęgniarek i Położnych, lekarzy oraz gości z województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W interesującej merytorycznej dyskusji o założeniach i istocie nowego programu opowiadał Wojciech Zawalski, dyrektor  Departamentu Świadczeń Opieki  Zdrowotnej Centrali NFZ przy wsparciu  Sylwii Wądrzyk-Bularz, szefowej Biura Komunikacji Społecznej Centrali. O lokalnych uwarunkowaniach związanych z wprowadzeniem programu mówił Michał Brzeziński, zastępca do spraw medycznych dyrektora pomorskiego NFZ.

Podczas spotkania goście zapoznali się również z prawnymi aspektami umów, których zawarcie pozwoli na udział w programie zainteresowanych podmiotów medycznych oraz kwestiami organizacyjnymi leżącymi w kompetencjach koordynatorów programu ze strony NFZ, powołanych w każdym z oddziałów Funduszu.

Pilotażowy program związany z opieką na kobietą w ciąży ruszyć ma w całej Polsce od 1 lipca tego roku.

Krótki fotoreportaż zdjęciowy z ww. konferencji zamieściliśmy poniżej.

Fot. Piotr Kollakowski

Podpisał: Rzecznik Prasowy Pomorskiego OW NFZ

data publikacji: 11 maja 2016 r.