Światowy Dzień Zdrowia - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

03-04-2024
tekst: Światowy Dzień Zdrowia - Środa z profilaktyką

7 kwietnia obchodzony będzie pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO World Health Organization) Światowy Dzień Zdrowia. Jest to doskonała okazja do zadbania o siebie i swoje zdrowie​.

W ramach dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” – cyklicznej akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia podpowiadamy, jaki wpływ na zdrowie mają nasze codzienne wybory.

Twoje zdrowie - masz na nie największy wpływ

Nasze zdrowie zależy od wielu czynników, z których wiele możemy samodzielnie kontrolować. Aktywność fizyczna, sposób odżywiania, nawodnienie organizmu, umiejętność radzenia sobie ze stresem, sen, stosowanie używek, zachowania seksualne - to wszystko wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

Profilaktyka zdrowotna…

… to twój sprzymierzeniec w dbałości o dłuższe życie w zdrowiu. Zdrowie to nie tylko brak chorób, to także stan równowagi fizycznej, psychicznej i społecznej. Niech Światowy Dzień Zdrowia będzie inspiracją do podejmowania świadomych decyzji dotyczących naszego zdrowia Badania diagnostyczne to niezbędna informacja o stanie naszego zdrowia, a w przypadku wykrycia choroby szansa na skuteczne jej wyleczenie.

Jakie badania w twoim wieku powinieneś wykonać i gdzie?

NFZ zachęca do skorzystania z bezpłatnego kalendarza badań. Wystarczy wejść na stronę Akademii NFZ i w kalendarzu badań otwiera się w nowej karcie, a otrzymasz zwrotną informację, jakie badania profilaktyczne powinieneś wykonać i które placówki je realizują. Zadbaj o zdrowie swoje i rodziny. Sprawdź, jakie to proste!

Zachęcamy też do lektury i dystrybucji materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia wraz z informacją o cyklu NFZ „Środa z Profilaktyką”.

Szczegóły:

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/swiatowy-dzien-zdrowia-sroda-z-profilaktyka-w-ow-nfz,655.html

Źródło: Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Centrali NFZ

data publikacji: 3 kwietnia 2024 r.

  Wszystkie aktualności