Światowy Dzień Krwiodawcy - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

12-06-2024
Światowy Dzień Krwiodawcy - Środa z Profilaktyką

Krwi, mimo rozwoju medycyny i techniki nie da się wyprodukować. Jedynym źródłem jest zdrowy człowiek. Honorowy krwiodawca. Dlaczego warto pomagać? Dlaczego warto dzielić się tym darem życia? Jak przygotować się do donacji – Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Krwiodawcy mówimy o tym w ramach dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” - akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia.

Twoja krew może uratować życie

Krew jest potrzebna przez cały rok. Szczególnie potrzebują jej ofiary wypadków, pacjenci hematologiczni, onkologiczni oraz pacjenci poddawani operacjom.

Średnio 1 na 10 osób leczonych w szpitalu potrzebuje krwi. Do przeprowadzenia operacji serca potrzebnych jest 6 jednostek krwi, dla ofiar wypadku - 10 jednostek. Pacjent z chorobą nowotworową potrzebuje 8 x 450 ml na tydzień.

Więcej dowiedzą się Państwo z lektury materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia:

Szczegóły:

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/swiatowy-dzien-krwiodawcy-sroda-z-profilaktyka-w-ow-nfz,663.html

Źródło: Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Centrali NFZ

data publikacji: 12 czerwca 2024 r.

  Wszystkie aktualności