Tydzień Zdrowia Rodzin w Narodowym Funduszu Zdrowia

24-05-2023

Od 26 maja do 2 czerwca we wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ trwać będzie Tydzień Zdrowia Rodzin. Pomiary z wykorzystaniem kiosku profilaktycznego, warsztaty z samobadania piersi, inspirujące pomysły na zdrowe dania, edukacja dotycząca budowania zdrowych nawyków zdrowotnych oraz atrakcje dla najmłodszych to oferta, z którą zapoznać będzie się można na Sali Obsługi Klientów Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Z okazji Tygodnia Zdrowia Rodzin pomorski NFZ zaprosił też gości do wspólnych działań prozdrowotnych.

26 maja, w Dniu Matki, od 11.30 do 15 pod hasłem „Badamy nie tylko mamy” w sąsiedztwie gdańskiej Katowni odbędzie się spotkanie z reprezentantkami Gdańskiego Stowarzyszenia Kobiet Amazonki, podczas którego skorzystać będzie można z nauki samobadania piersi oraz porozmawiać o profilaktyce raka piersi u kobiet.

Profilaktyce i edukacji zdrowotnej poświęcone będzie spotkanie z młodzieżą zaplanowane na  29 maja w godzinach od 10 do 15 w budynku Zespołu Szkół Energetycznych przy ulicy Reja 25 w Gdańsku.
W charakterze edukatorów obok ekspertów  z NFZ wystąpią również pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

30 maja zainteresowane osoby uzyskać będą mogły na Sali Obsługi Klientów pomorskiego NFZ szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania z programu badań przesiewowych
w kierunku wykrywania raka jelita grubego oraz nauczyć się na symulatorach samodzielnego badania jąder i prostaty.

31 maja tematem wiodącym na Sali Obsługi Klientów będzie edukacja związana z karmieniem piersią z udziałem położnej.

1 czerwca, w Dniu Dziecka, na najmłodszych oczekiwać będą w siedzibie NFZ rozmaite niespodzianki, a rodzice będą mogli dowiedzieć się jak kształtować u swoich pociech właściwe nawyki żywieniowe.

2 czerwca w Sali Obsługi Klientów proponujemy wszystkim zainteresowanym spotkanie
z reprezentantkami Polskiego Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Poniżej prezentujemy rozszerzoną informację dotyczącą Tygodnia Zdrowych Rodzin w całym kraju z uwzględnieniem badań profilaktycznych oferowanych przez NFZ.

Skorzystaj z profilaktycznej oferty NFZ

Od 26 maja do 2 czerwca w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia, przygotowaliśmy specjalną ofertę profilaktyczną.

Odwiedź nasze sale obsługi klienta:

  • zrób pierwszy krok w kierunku zdrowego stylu życia
  • skorzystaj z bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym, w którym wykonasz m.in. analizę składu masy ciała, określisz wskaźnik BMI, zmierzysz ciśnienie tętnicze
  • wyniki pomiarów omów z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia
  • otrzymasz dokładną informację na temat programów profilaktycznych oraz miejsc, w których wykonasz badania
  • zapoznasz się z kalendarzem badań dla kobiet, mężczyzn i dzieci, dostępnym na stronie Akademii NFZ
  • zyskasz plan żywieniowy dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb Dodatkowo panie skorzystają z praktycznych porad, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi.

Bezpłatna mammografia

Dzień Mamy to doskonała okazja do zrobienia mammografii. Zapytaj swojej mamy, czy o niej pamięta? Kobiety w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego programu na NFZ.

W każdym województwie będą czekały też MAMMOBUSY, czyli mobilne pracownie, gdzie panie mogą wykonać mammografię. Wystarczy sprawdzić dokładny adres i kalendarz postoju mammobusów, i przyjść na badanie.

Harmonogram postoju mammobusów na Pomorzu

Zrób sobie prezent i zbadaj się profilaktycznie

Odwiedź stronę Akademii NFZ i skorzystaj z bezpłatnego kalendarza badań. To bardzo proste. Zaznacz tylko płeć i wiek, a w kalendarzu wyświetlą się badania profilaktyczne, które warto wykonać.

Sprawdź kalendarz badań profilaktycznych

Źródło: Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia

data publikacji: 24 maja 2023 roku

  Wszystkie aktualności