Na Internetowym Koncie Pacjenta sprawdzą Państwo informację o wyniku testu oraz o objęciu kwarantanną lub izolacją domową

23-10-2020

Szanowni Państwo,

Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, iż po wykonaniu testu na koronawirusa w mobilnym punkcie pobrań (wymaga skierowania), na Internetowym Koncie Pacjenta mogą Państwo sprawdzić:

  • informację o wyniku testu
  • informację o objęciu kwarantanną lub izolacją domową

Po zalogowaniu się na Internetowym Koncie Pacjenta, informacja ta pojawi się w formie alertu na górze strony. Będzie widoczna, dopóki obowiązywać będzie kwarantanna lub izolacja domowa, potem zniknie z konta. Dzięki temu nie będą już Państwo musieli czekać na informacje od lekarza, dzwonić do przychodni czy sanepidu.

Co więcej:

Od teraz istnieje możliwość pobrania dokumentu, który potwierdza fakt przebywania na izolacji lub kwarantannie. Można go wysłać mailowo pracodawcy. Taki dokument będzie opatrzony podpisem elektronicznym, zatem informacja ta będzie dla pracodawcy wystarczająca.

W przypadku, gdy trafią Państwo do szpitala lub izolatorium, na Internetowym Koncie Pacjenta nie będzie o tym informacji. W takim przypadku, wszystkie potrzebne informacje otrzymają Państwo bezpośrednio w szpitalu.

Zachęcamy do korzystania z Internetowego Konta Pacjenta i życzymy dużo zdrowia.

Podpisał: Bartosz Goyke, p.o. Z-cy Dyrektora ds. Medycznych Pomorskiego OW NFZ

data publikacji: 23 października 2020 r.

  Wszystkie aktualności